Nebula vPbx v3.1-Beta

Nebula, bulut tabanlı çağrı ve müşteri yönetim sistemi.

Kullanıcı dostu arayüz ile sizlere kolay kullanım deneyimi sunuyoruz. Çoklu dil desteği, açık ya da koyu tema seçeneği ve ekran boyutunuza göre ölçeklendirme özellikleriyle kişiselleştirilmiş bir arayüzde, yalnızca işinize odaklanmanızı sağlıyoruz.

nebula
nebula
Öne çıkan özellikler:
 • Canlı izleme
 • Raporlar
 • Web tabanlı telefon (soft phone)
 • CRM
 • Çoklu dil desteği
 • Otomatik Arama

Müşterileriniz ile iletişime geçmek için yapmanız gereken tek şey giriş yapmak ve müşteri yönetim deneyiminin tadını çıkarmak. Nebula, herhangi bir ayar veya kurulum gerektirmeden her zaman kullanıma hazırdır ve 3. parti bir yazılıma ihtiyaç duymadan tüm ihtiyaçlarınızı hızlı, güvenilir ve esnek bir çalışma ortamıyla desteklemeyi amaçlar. Tüm cihazlar ve işletim sistemleriyle uyumlu olarak aynı deneyimi her platformda yaşamanızı sağlar.

Kesintisiz İletişim

Önceliğimiz güvenli ve kesintisiz bir iletişim kurmanızı sağlamak. Yüksek güvenlik teknolojileriyle donatılmış sunucularımızda davetsiz misafirlere geçit vermiyor ve iletişiminizin kesintisiz olarak sağlanmaya devam edebilmesi için sürekli yeni teknolojiler üzerinde çalışmaya devam ediyoruz.

Tüm evrende kesintisiz iletişim. - Nebula

Modüller hakkında daha fazla bilgi için lütfen kaydırın.


Pano

Duyuruları düzenli olarak takip ederek güncel kalın.

Alt for image
-Pano

Sistem üzerinde paylaşılan duyurular pano ekranında görüntülenir.

Canlı İzleme

Canlı izleme ekranı ile çağrı trafiği ve müşteri temsilcisi davranışlarını takip edin.

Canlı İzleme
-Canlı İzleme

Müşteri temsilcilernizin anlık aktivitelerini takip edebilir, hattaki durumlarını "Bekeleme", "Ringing", "Çağrıda" ve "Mola" bazlı olarak yüzdesel veya sayısal ifadelerle görüntüleyebilirsiniz.

Aynı zamanda bu ekrandan gelen aramaların oluşturduğu kuyruk yükünü görüntüleyebilir, müşteri temsilcilerinizin kuyruk dağılımlarını analiz ederek yeni bir strateji oluşturuken ön bilgi edinebilirsiniz. Böylece müşterilerinizin daha az beklemesini sağlayarak sağlıklı bir iletişim kurabilirsiniz.

Arama Listem

Sizin için atanmış arama görevleri hazır. Yapmanız gereken tek şey "Arama" butonuna basmak.

Arama Listem
-Arama Listem

Arama listeleri tarafından "tıklayarak arama" olarak oluşturduğunuz listeler bu ekrana düşecektir. Müşteri temsilcileri "Arama" butonuna tıklayarak aramlarını gerçekleştirebilirler.

Arama listeleri hakkında daha fazla bilgiye Arama Listeleri dökümanından ulaşabilirsiniz.

Son Çağrılarım

Müşteri temsilcileri yaptıkları son aramları bu ekrandan takip edebilirler.

Son Çağrılarım
-Arama Listem

Müşteri hakkında yapılan CRM'i düzenlemek veya kontrol etmek için burası iyi bir alandır. İşlem yapılmak istenen kayıt üzerindeki CRM butonuna tıklayarak CRM ekranı açılabilir.

Gelen Aramalar

Sisteminize gelen aramaları inceleyin.

Gelen Aramalar
-Gelen Aramalar

Sisteminize düşen(inbound) çağrıların detaylı listesine bu rapordan ulaşabilirsiniz. Gelen çağrının hangi statüde ne kadar kaldığını görebilirsiniz. Bir çağrının tamamlanmasında geçen statüler aşağıdaki gibidir.

 • IVR : Sesli yanıt sistemi
 • Kuyruk : Müsait müşteri temsilcisi oluşana kadar bekenen kanal.
 • Ringing : Çağrının, müşteri temsilcisi tarafından cevaplanana kadar geçen telefonun çalma süresi.
 • Konuşma : Yanıtlanan çağrının konuşma süresi.
Ayrıca çağrıya ait, çağrı hangi numaradan geldi, hangi kuyruktan geldi, hangi numaraya geldi gibi bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Giden Aramalar

Sisteminizden giden aramaları inceleyin.

Giden Aramalar
-Giden Aramalar

Sisteminizden giden(outbound) çağrıların detaylı listesine bu rapordan ulaşabilirsiniz. Giden çağrının hangi statüde ne kadar kaldığını görebilirsiniz. Bir çağrının tamamlanmasında geçen statüler aşağıdaki gibidir.

 • Ringing : Çağrının, müşteri tarafından cevaplanana kadar geçen telefonun çalma süresi.
 • Konuşma : Yanıtlanan çağrının konuşma süresi.
Ayrıca çağrıya ait, çağrı hangi numaradan gitti, hangi numaraya gitti gibi bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Ses Kayıt Raporu

Sisteminizdeki çağrıların kayıtlarını dinlemenize olanak sağlayan rapor.

Ses Kayıt Raporu
-Ses Kayıt Raporu

Sisteminizde oluşan tüm çağrıların kayıtları bu ekranda listelenir. Tarih veya numara bazlı olarak filtreleme yapabilir ve kayıtlarınıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu rapor aracılığı ile kayıtlarınızı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Temsilci Performansı

Müşteri temsilcilerinizin performansını bu rapor ile takip edebilirsiniz.

Temsilci Performansı
-Temsilci Performansı

Müşteri temsilcilerinizini aşağıdaki değerler ile takip edebilirsiniz.

Verilen tarih aralığına göre:

 • Temsilcim kaç dk konuşmuş?
 • Temsilcim kaç dk ringing olmuş?
 • Temsilcim ne kadar mola(yemek, toplantı) kullanmış?
 • Temsilcim gelen/giden aramada ne kadar beklemiş?

Duyurular

Sistem kullanıcıları ile duyurularınızı paylaşın.

Duyurular
-Duyurular

Sistem kullanıcılarınıza bilgilendirme mesajları göndermek isteyebilirsiniz. Duyurlar bu işlem için var. Duyurularınız "Pano" ekranında kullanıcılara gözükecektir. Duyurularınızı, ister bitiş tarihi belirterek isterseniz süresiz olarak yanımlayabilirsiniz. Ayrıca Pin özelliği ile en üstte sabit kalmasını sağlayabilirsiniz.

Arama Listeleri

Excel dosyanızdaki numaraları yönetin.

Arama Listeleri
-Arama Listeleri

Arama listeleri, hazırladığınız excel dosyalarındaki numaraları aramanızı sağlar. Bu işlem "Otomatik arama" veya "tıklayarak arama" olarak ikiye ayrılır. İlk önce numaraların aranacağı dış arama numarasını seçelim. Böylece başlatılan aramalar bu numara üzerinden aranacak.

Numaralarımızın müşteri temsilcileri tarafından tıklanarak aranmasını istiyorsanız, arama türünü tıklayarak arama" olarak seçmelisiniz. Böylece yüklenen numaralar müşteri temsilcilerinin "Arama listem" ekranına düşecektir.

Otomatik olarak arama yaptırmak isterseniz, excel dosyanızdaki numaralar sistem tarafından otomatik olarak aranır ve aktif müşteri temsilcilerinize çağrılar düşmeye başlar. Otomatik arama seçeneğini seçmeniz ile birlikte bazı ayarlar açılacaktır.

 • Kuyruk : Aramaların hangi kuyruğa düşeceğini belirler. (Aramalarınız sadece bu kuyrukta müşteri temsilcilerine düşecektir.)
 • Arama Önceliği : Birden fazla arama listeniz var ise hangisinin öncelikli olarak aranacağını belirleminizi sağlar.
 • Planlanan Tarih : Aramaların başlayacağı tarihi belirler.
 • Arama Günleri : Haftanın hangi günleri arama yapılacağını belirler.
 • Arama Tekrarı : Ulaşılamayan numaraları kaç gün daha arayacağınızı belirler.
 • Aynı Gün Arama Tekrarı : Aynı gün içerisinde ulaşılamayan numarayı kaç kez arayacağınızı belirler.

Kara Liste

İstenmeyen numaraları iç arama/dış arama (inbound/outbound) engelleyin.

Kara Liste
-Kara Liste

Rahatsız edildiğinizi düşündüğünüz bir numara varsa bunu iç arama/dış arama (inbound/outbound) engelleyebilirsiniz. Engellenen numaralardan gelen çağrılar sisteminize düşmez.

Müşteri temsilcileriniz görüşme sırasında bir numarayı engellemek isterlerse bunu size talep olarak gönderirler. Daha sonra aşağı resimde görüldüğü gibi onaysız numaralarda görünür ve yetkili tarafından onaylanması beklenir.

Kara Liste Onay
-Kara Liste Onay
Başlangıç

Kolayca arama başlatın veya karşılayın.

Başlangıç
-Başlangıç

Nebula, aramalarınız için fazladan herhangi bir araca ihtiyaç duymaz. Yalnızca hatta girerek arama yapacağınız yönü seçmeniz müşterilerinizle iletişim kurmak için yeterlidir. Hatta gir butonuna tıkladığınızda sizi dış arama durumu karşılıyor olacaktır. Sistemde tanımlı numaralardan herhangi birini seçerek arama yapmaya başlayabilirsiniz.

Gelen aramaları yanıtlayabilmek içinse "Gelen Arama" durumuna geçmeniz yeterli olacaktır. -Gelen aramalar belirlediğiniz ön koşullar ve önceliklere bağlı olarak yönlendirilecektir- "Dış Arama" durumunda yeni bir çağrı başlatmayacak veya "Gelen Arama" durumunda çağrı karşılamayacaksanız, ilgili durumunuzu açıklayan "Mola, Toplantı, Yemek, Sağlık" gibi seçeneklerden biriyle değiştirmelisiniz

Giden Arama

Kolayca arama başlatın.

Giden Arama
-Giden Arama

Dış arama durumunda sisteme tanımlı numaralardan herhangi birini seçip, arama yapmak istediğiniz numarayı girerek aramayı başlatabilirsiniz. Arama listem ekranından arama başlatmak istediğinizde "Arama" butonuna basmanız çağrının başlaması için yeterli olacaktır..

Gelen Arama

Kolayca arama karşılayın.

Gelen Arama
-Gelen Arama

Gelen arama durumunda belirlenen önkoşular ve öncelikler doğrultusunda uygun olan çağrı müşteri temsilcinize yönlendirilecektir. Gelen arama durumunda olduğunuz sürece başka herhangi bir şey yapmanıza gerek olmadan gelen çağrıları karşılayabilirsiniz.

Çağrının kuyruk ve müşteri bilgilerini telefon ekranında görüntüleyebilir, müşteri bilgilerini güncelleyebilir, müşteriyi riskli olarak belirleyebilir veya engelleme talebi oluşturabilirsiniz. Müşteri yönetimiyle ilgili daha fazla bilgiye "Müşteri Yönetimi" başlığı altından ulaşabilirsiniz.

Mola ve Diğer Durumlar

Arama karşılamamak için bir gerekçeniz mi var?

Mola ve Diğer Durumlar
-Mola ve Diğer Durumlar

Temsilcileriniz durumlarını doğru analiz etmeniz, stratejilerinizi belirleyebilmek ve hedeflerinizi tutturabilmeniz için büyük önem arz eder. Temsilcileriniz hangi durumlarda ne kadar vakit harcadığını "Temsilci Performansı" raporuyla analiz edebilir, temsilcinizin "Mola, Toplantı, Yemek ve Sağlık" durumlarını görüntüleyebilirsiniz. "Gelen Arama" ve "Dış Arama" durumları dışındaki durumlarda müşteri temsilcinize herhangi bir çağrı yönlendirilmeyecek ve arama yapması engellenecektir.

Çağrı Olayları

Çağrı Olayları
-Çağrı Olayları

Çağrı yanıtladığınızda veya herhangi bir çağrı başlattığınızda telefon ekranınız görüşme detaylarını gösterecek şekilde güncellenir. Böyle aktif çağrınızın süresini,müşteri bilgilerini ve çağrı gelen aramaysa hangi kuyruktan yönlendirildiğini görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz çağrıyı sessize alarak müşterinin sizi duymasını engelleyebilir veya çağrıyı duraklatarak siz çağrıyı devam ettirine dek müşterinin müzik eşliğinde hatta beklemesini sağlayabilirsiniz. Görüşmeyi sonlandırmak istediğinizde sonlandır butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Müşteri Yönetimi (CRM)

Görüşmelerinizi not alın.

Müşteri Yönetimi (CRM)
Müşteri Yönetimi (CRM)

Çağrı esnasında müşteri bilgilerini detaylı olarak görüntüleyebilir, müşterinin önceki görüşmelerini listeleyebilir veya müşteriyle ilgili oluşturulmuş görüşleri analiz edebilirsiniz. Tüm bu işlemler için yalnızda CRM butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Müşteriyle ilgili herhangi bir görüş bildirmek için ilgili alana görüşünüzü yazıp görüş bildir butonuna tıklayabilirsiniz.

Müşterinin riskli olduğunu düşündüğünüz durumlarda müşteriyi riskli olarak bildirip, risk yorumunuzu belirtebilirsiniz. Böylece müşteriyle yapılacak diğer görüşmelerde müşterinin "Riskli Müşteri" olarak görüntülenmesini sağlayabilir, risk yorumunuzla sizden sonra görüşme yapacak müşteri temsilcilerini bilgilendirebilirsiniz.

Müşterinin engellenmesi gerektiğini düşünüyorsanız müşteriyi engellemek için talep oluşturabilirsiniz. Engel talebiniz sorumlu kişi veya kişiler tarafından incelenerek işleme alındığında müşteri tekrar aranamayacak veya gelen aramaları sisteme düşmeyecektir. Böylece müşterilerinizle oluşabilecek olumsuz iletişimlerin ve rahatsızlıkların önüne geçebilirsiniz.

CRM butonu telefonunuzda yalnızca görüşme esnasında görüntülenir ve görüşme sonlandığında kaybolur.

Kişiselleştirilebilir Ayarlar

Sık yaptığınız işlemleri varsayılan olarak kaydedin.

Kişiselleştirilebilir Ayarlar
Kişiselleştirilebilir Ayarlar

 • Varsayılan Durum ve Varsayılan Dış Arama Numarası
 • Alışkanlıklarınıza göre şekil alan bir deneyim tasarlıyoruz. Telefonun ekranın hangi alanında bulunacağını telefonu sürükleyerek belirleyebilirsiniz. Siz tekrar eski yerine alana veya hattan çıkana dek telefon konumlandırdığınız alanda çalışmaya devam ediyor olacaktır. Hatta girdiğiniz otomatik olarak geçilecek durumunuzu ve dış aramalarda kullanacağınız numarayı belirleyebilirsiniz. Böylece her hatta girdiğinizde tekrar eden işlemlerinizi ortadan kaldırabilir, daha hızlı bir iletişim sağlayabilirsiniz.
 • Tuşlayarak Giriş
 • Dilerseniz arayacağınız numarayı yazarak girmek yerine tuşlayarak girebileceğiniz alanın görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Klavye kullanmanızın işlevsel olmadığı durumlarda tuşlayarak girişi tercih ederek kesintisiz iletişime devam edebilirsiniz.
 • Otomatik CRM
 • Herhangi bir çağrı başladığında müşteri bilgilerinin görüntülendiği CRM ekranının otomatik olarak açılmasını isterseniz "Otomatik CRM" özelliğini aktifleştirebilirsiniz.

Başlangıç
Agent
Raporlar
Operasyon
Telefon/Arama Ekranı
Ayarlar